Zajęcia z trenerem

czyli bezpośrednia praca z nauczycielem śpiewu

Jeżeli chcesz uczyć się śpiewu pod okiem profesjonalnego trenera wokalnego - to jest propozycja dla Ciebie. Spotykamy się w cztery oczy i dopasowujemy program zajęć do Twoich indywidualnych potrzeb. Nauczę Cię jak poprawnie i bezpiecznie śpiewać. Poznasz skuteczne ćwiczenia wokalne oraz techniki wydobywania głosu. Będziemy też pracować nad interpretacją utworów. To wszystko sprawi, że Twój śpiew będzie wyjątkowy.

zajęcia odbywają się w Piasecznie pod Warszawą

45 minut

120 zł

  • Idealna dla dzieci
  • Świetna na konsultację wokalną
  • Rewelacyjna jeśli chcesz podszlifować jakiś aspekt swojego głosu

60 minut

140 zł

  • Kompletna lekcja śpiewu
  • Indywidualne podejście
  • Polecana, jeśli jesteś gotów na regularną naukę śpiewu (raz, dwa razy w tygodniu)


Jak to wygląda

Pierwsze spotkanie

Rozpoczynamy od wokalnego „przesłuchania”. Nie lubię tego określenia, bo brzmi nieco przerażająco, a tak naprawdę chodzi wyłącznie o określenie aktualnego poziomu Twojego głosu oraz słuchu. Istotne jest, abyś opowiedział(a) mi o motywacjach, które kierowały Tobą, aby przyjść na zajęcia (chcesz profesjonalnie śpiewać, rozwinąć interpretację utworów, a może po prostu pewnie występować na karaoke). Następnie poproszę Ciebie o wykonanie 2, 3 zróżnicowanych utworów, tak aby poznać Ciebie muzycznie. Dzięki tej krótkiej prezentacji będę mogła utworzyć Twój profil, zdiagnozować obszary, które będą wymagały większego nakładu pracy. Potraktuj tą lekcję jak badania lekarskie – przebadam Twoje predyspozycje i zalecę odpowiednią kurację. Po Twoim występie usiądziesz sobie wygodnie na fotelu i posłuchasz opowieści o sobie. O tym gdzie jesteś dziś i gdzie, realnie, możesz znaleźć się jutro. Najważniejsze, aby podejść do tej lekcji z dystansem, spokojem i przede wszystkim uśmiechem!

Kolejne zajęcia

Kolejne lekcje mają już bardzo indywidualny charakter. Jeśli pewne aspekty śpiewu wymagają wytężonej pracy – koncentrujemy się na nich. Każda lekcja składa się z trzech części:

1. Rozgrzewka wokalna – tak samo jak z gimnastyką – musimy przygotować mięśnie do wytężonej pracy
2. Ćwiczenia – pracujemy nad techniką wokalną
3. Wykonanie zadanego utworu – nauka śpiewania nie może ograniczać się do samej lekcji wokalnej, dlatego będę zadawała Ci prace domowe:)

Na każdą lekcję będę prosiła Ciebie o przygotowanie wybranego wspólnie utworu. Na kolejnej lekcji poproszę Cię o jego wykonanie i będziemy krok po kroku nad nim pracowali. Pokażę Tobie jak można interpretować poszczególne fragmenty, jak można „zabrać się” za pewne trudne dźwięki oraz jak sprawić, by śpiew był piękny i przyjemny w odbiorze.

Opinie

Tego szukałam

Bardzo polecam zajęcia u Pani Kariny Majewskiej każdemu kto chciałby pracować nad techniką prawidłowego oddechu, czystą intonacją, barwą głosu, dykcją, interpretacją utworu oraz odnalezieniem swojego muzycznego „ja”.

Zuza
W dobrych rękach

Zdecydowanie polecam zajęcia z Panią Kariną każdemu kto chce nauczyć się dobrze śpiewać. Już po pierwszych zajęciach miałam pewność, że jestem w dobrych rękach :) Chodziłam na lekcje z kilkoma nauczycielami, jednak to pod jej opieką zauważyłam majwiększe i najszybsze postępy :) Zajęcia rozpoczynamy rozśpiewaniem, przy okazji ćwiczymy śpiew na różnych rejestrach, dykcję, "czystość", rytmikę oraz śpiew na głosy i w kanonie. Następnie ćwiczymy na konkretnych (wybranych wspólnie) utworach. Na lekcje uczęszczam z siostrą, razem śpiewamy duety i ćwiczymy rózne harmonie. Pani Karina bardzo dobrze zna swój fach i dokładnie potrafi wytłumaczyć wszystkie wątpliwości. Atmosfera jest bardzo luźna i przyjemna- nie ma miejsca na wstyd, a pozytywna energia bijąca od Pani Kariny tylko zachęca do dalszej pracy. Zawsze po zajęciach wracam do domu uśmiechnięta i zniecierpliwiona, że znowu trzeba czekać cały tydzień. :)

Marta
Nigdy nie jest za późno

Bardzo lubisz śpiewać, ale nie czujesz się pewnie, więc śpiewasz, gdy nikt nie słyszy? Pasjonuje Cię świat muzyki i dźwięków, ale nigdy nie miałaś/eś okazji spróbować swoich sił? A teraz myślisz, że po pięćdziesiątce to już nie ma sensu, bo głos już nie ten, ucho nie to, bo naukę muzyki zaczyna się przecież w dzieciństwie? Nic z tych rzeczy! Spróbuj jak i ja, tak - po pięcdziesiątce! Dzięki nauce u p. Kariny w przesympatycznej atmosferze, pełnej uśmiechu, życzliwości i cierpliwości nabrałam pewności, nauczyłam się nieco techniki (i jeszcze się nauczę!), nie tracę więc już oddechu, wyciszam, wzmacniam, odważam się na własną interpretację i śpiew pełnym głosem. Nadto lekcje te są dla mnie radosnym oderwaniem od codziennego zabiegania i odprężeniem.

Anna
Fantastyczne!

FANTASTYCZNE!!!!! Ale co? Przebieg zajęć, ćwiczenia, dobrane utwory i postęp.. Innymi słowami - WSZYSTKO!! Pani Karina doskonale rozumie już po pierwszych zajęciach, czego uczniowi brakuje i co należy doszlifować. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak szybko można zrobić postępy i ile można się nauczyć w krótkim czasie. Na zajęcia chodzę z siostrą - duety też nie są wyzwaniem dla prowadzącej. Oprócz tego, Pani Karina zawsze wita z wielkim uśmiechem i solidną dawką radości, atmosfera jest luźna i bezstresowa. Nie ma szans, żeby było inaczej niż świetnie. I to za każdym razem! Zdecydowanie polecam wszystkim początkującym jak i tym doświadczonym.

Magda
Krok w spełnieniu marzeń

Pani Karina to najlepsze co mogło mnie spotkać! Jest pełną profesjonalizmu, kompetentną, wymagającą, a przy tym mega pozytywną osobą. Na zajęciach panuje wspaniała atmosfera, zero stresu, rezultaty nauki mocno widoczne. Uwielbiam moją nauczycielkę i wszystkim wokół powtarzam, że dzięki niej nauczyłam się tak dużo.

Annalena

FAQ

Czyli najczęstsze pytania

Kto może uczęszczać na zajęcia?

Każdy kto skończył 12lat. Jeśli jesteś młodszy - zapraszam na konsultację wokalną celem oceny dojrzałości głosu. Może okazać się, że będziesz mógł ćwiczyć głos pomimo tego, że nie masz ukończonych 12 lat.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w Piasecznie (pod Warszawą). Jeżeli ta lokalizacja Ci nie pasuje, mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Prowadzę również zajęcia online (poprzez Skype). Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Kto prowadzi zajęcia?

Wszystkie zajęcia stacjonarne prowadzi Karina Majewska - trener wokalny z ponad 10 letnim doświadczeniem.

Po ilu zajęciach zauważę postępy?

Nauka śpiewu to proces indywiadualny dla każdego ucznia. Zazwyczaj miesiąc sumiennej pracy (cotygodniowe zajęcia + regularna, samodzielna praca) daje naprawdę dobre efekty.

Czy na zajęcia mogę przyjść z koleżanką?

Z koleżanką, kolegą, mamą, tatą - nie ma problemu! Nauka śpiewu z drugą osobą to świetna forma motywacji do pracy. Cena takich zajęć jest bardziej korzystna, więc jest to opcja warta rozważenia. Więcej informacji o zajęciach w parach możesz znaleźć tutaj.

Czego dowiem się po pierwszych zajęciach?

Dowiesz się jak rozgrzać swój głos, poznasz wiele ćwiczeń wokalnych, które odtąd będziesz mógł wykonywać również samodzielnie. Otrzymasz szczegółową i szczerą opinię odnośnie Twoich umiejętności wokalnych. Poznasz również zasady bezpiecznej nauki śpiewu.

Przekonaj się sam

co dobrego mogę zrobić dla Twojego głosu

Zobacz fragment lekcji śpiewu online

czyli przekonaj się, jak może wyglądać lekcja śpiewu w Twoim domu!

Chińska mądrość

Czy wiesz, kiedy był najlepszy moment na zasadzenia drzewa? Dwadzieścia lat temu! A wiesz kiedy będzie drugi najlepszy moment by to uczynić? Teraz! Tak samo jest z nauką śpiewu. Nie zwlekaj!