Nauka śpiewu przez internet

Jak nowoczesna technologia ułatwia naukę śpiewu

Chciałabym dziś poruszyć zagadnienie możliwości nauki śpiewu przez internet. Przyznam się szczerze, że do niedawna bardzo sceptycznie podchodziłam do takiej formy edukacji. Byłam przekonana, że nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania z uczniem.

Aż tu pewnego dnia napisała do mnie kilkunastoletnia dziewczyna. Była bardzo zainteresowana udziałem w lekcjach. Niestety na przeszkodzie stanęła odległość. Odpisałam więc, że lekcji udzielam wyłącznie w Warszawie i byłam przekonana, że na tym nasza współpraca się zakończy.

Ku mojemu zaskoczeniu, kolejnego dnia otrzymałam prośbę, aby lekcję śpiewu przeprowadzić za pomocą Skype’a. Zdumiona determinacją nastolatki odpisałam, że taka nauka nie ma sensu, że liczy się bezpośredni kontakt, że pojawią się opóźnienia wizji, a głos będzie zniekształcony. Wieczorem zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze zrobiłam. W głębi serca zaczęłam odczuwać ciekawość, jak taka lekcja mogłaby wyglądać i czy w ogóle jest możliwa. Przyznam się, że otwierając skrzynkę kolejnego dnia liczyłam, że znajdę tam kontynuację naszej korespondencji i będę mogła zaspokoić moją ciekawość. Na szczęście dziewczynka wykazała się wielkim zapałem i cierpliwością i jeszcze raz postanowiła mnie, tym razem skutecznie, przekonać do przeprowadzenia lekcji za pośrednictwem internetu.

Od tej pory zmieniłam swoje podejście do internetu. Odkryłam, że jest on bardzo skuteczną platformą edukacyjną. Po tej lekcji narodził się pomysł stworzenia serwisu, jak również umożliwienia nauki śpiewu online. Wszystkie moje obawy okazały się bezpodstawne. Najbardziej bałam się, że poprzez internet nie nawiąże się bezpośredni kontakt. Myślałam, że ekran monitora będzie barierą nie do sforsowania. Myliłam się. Sam schemat lekcji jest bardzo podobny do tradycyjnej lekcji. Rozpoczynamy od rozgrzewki, potem porcja ćwiczeń i przechodzimy do wykonywania zadanych utworów. Lekcje online to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą brać udziału w zajęciach stacjonarnych. Jest to rozwiązanie bardzo elastyczne, zarówno dla ucznia jak i nauczyciela.

Jeżeli nie masz możliwości nauki bezpośrednio u trenera wokalnego, lekcje online wydają się doskonałą alternatywą. Serdecznie zachęcam do takiej formy kształcenia głosu.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą lekcji śpiewu.

Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi artykułami: